Format wizytówki

Przygotowując projekt wizytówki do druku, w pierwszej kolejności należy wybrać odpowiedni format. Najczęściej druk wizytówek wykonujemy w formacie 90x50mm lub 85x55mm:

 • 90×50mm to najbardziej popularny format wizytówki. Jeśli często otrzymujesz wizytówki od swoich kontrahentów, to w większości przypadków jest to właśnie ten rozmiar.
 • 85×55mm to format karty kredytowej. Dodatkową zaletą tego typu wizytówek jest to, że można je wykonać z zaokrąglonymi rogami.

 

Obowiązkowe spady

Należy również pamiętać o dodaniu tzw. spadów. Często otrzymując pliki od naszych Klientów spotykamy się z sytuacja, gdzie projekt przygotowany jest bez spadów, a format wizytówki jest dokładnie taki jak po przycięciu. Co daje nam spad? Wyobraźmy sobie sytuację kiedy jedna ze stron wizytówki zawiera na całej powierzchni zdjęcie. Niekiedy podczas docinania wizytówek może dojść do minimalnego przesunięcia maszyny, czego efektem będzie nieestetyczny, niezadrukowany biały pasek z jednego z brzegów wizytówki. Przygotowując projekt zawsze należy dodać dodatkowo 2mm z każdej strony i rozszerzyć grafikę na cały obszar. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nawet przy delikatnym przesunięciu, wizytówki zachowają odpowiedni wygląd.

 

Przestrzeń barw

Kolejnym ważnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę jest zastosowanie odpowiedniej przestrzeni kolorystycznej. Projekt wizytówki powinien zostać zapisany w przestrzeni barw CMYK. Dodatkowo chcąc uzyskać czarny kolor, parametry powinny być następujące: C0 M0 Y0 K100. Natomiast chcąc uzyskać głęboką czerń: C30 M30 Y30 K100. Maksymalna łączna składowa kolorów nie powinna przekroczyć 320%.

 

Linia cięcia i marginesy

Aby projekt wizytówki wyglądał estetycznie, trzeba wziąć pod uwagę odpowiednie rozłożenie informacji. Chcąc mieć pewność, że żaden tekst nie zostanie przycięty podczas docinania wizytówki, obowiązkowe jest zachowanie odległości (marginesu) od linii cięcia ok. 4mm. Naszym zdaniem o wiele lepiej prezentuje się wizytówka, która zawiera większy margines od brzegu.

 

Czcionki i tekst

Wszystkie teksty zawarte w projekcie muszą zostać zamienione na krzywe, gdyż nie każdy system dysponuje czcionkami takimi samymi jak ten, na którym został przygotowany projekt. Zamiana czcionek na krzywe, pozwoli na dokładne odzwierciedlenie wykonanego projektu wizytówki w druku. W przeciwnym wypadku, wizytówka zostanie wydrukowana z domyślnymi czcionkami, czego efektem z pewnością nie będzie to, czego Państwo oczekiwali.

 

Format pliku

Mając w planie druk wizytówek dwustronnych, plik powinien zostać zapisany jako dwustronicowy plik *.pdf (awers / rewers). W sytuacji kiedy wydruk będzie zawierał dodatkowo uszlachetnienie lakierem UV wybranych elementów, plik powinien zostać zapisany jako czterostronicowy plik *.pdf (awers / awers UV / rewers / rewers UV), przy czym zaznaczanie obszaru do pokrycia lakierem UV w kolorystyce C0 M0 Y0 K100.

Losowe projekty wizytówek

wizytówka adwokat
wizytówka firma produkcyjna
wizytówka pracownia florystyczna
wizytówka stylistka

Karty plastikowe z nadrukiem

Z początkiem 2020r. wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom wykonujemy nie tylko wizytówki na różnego rodzaju papierze z możliwością dowolnego uszlachetnienia, ale i wysokiej jakości karty plastikowe, które mogą być używane jako karnety w siłowniach, karty vip w salonach medycyny estetycznej czy w innych branżach, gdzie liczy się wysoka jakość i trwałość.

Karta plastikowa PCV posiada standardowy wymiar karty bankomatowej 85x54mm, więc bez problemu zmieści się w każdym portfelu czy wizytowniku.

Karty plastikowe wykonywane są w technologii warstwowej, gdzie w procesie wulkanizacji wydruk i laminat zostaje połączony w wysokiej temperaturze, a ich wygląd przypomina karty bankomatowe. Grafika znajduje się pod ochronną warstwą laminatu (jest zatopiona wewnątrz tworzywa), więc nie muszą się Państwo obawiać, że zostanie zdrapana lub zniszczona. Jest też odporna na działanie chemikaliów, w tym rozpuszczalników. Możliwa jest również personalizacja każdej karty, przez zmianę np. zdjęcia, danych adresowych, numeru Klienta czy umieszczenie kodu kreskowego.

Jak przygotować projekt wizytówki do druku?
Wykonanie projektu
graficznego
Druk wizytówek Standard
(folia*)
Druk wizytówek Exclusive
(folia* + lakier UV)
149 zł**od 129 zł** (125 szt.)od 159 zł** (125 szt.)
wysyłka GRATIS***

* wizytówki zabezpieczone folią błyszczącą, matową lub soft
** ceny netto
*** na terenie Polski

EleganckieWizytowki.pl Instagram

Projektowanie i druk wizytówek

tel.: +48 505 136 986
 • Unikalny projekt graficzny
 • Wysoka jakość wykonania
 • Projekt w formacie *.pdf na własność
 • Możliwość uszlachetnienia materiałów
 • Krótki czas realizacji
 • Atrakcyjne ceny
 • Wysyłka GRATIS na terenie Polski

Skontaktuj się z nami

Zapraszamy również do skorzystania z formularza kontaktowego. W przypadku chęci uzyskania odpowiedzi w trybie natychmiastowym zachęcamy do kontaktu telefonicznego.

  Dbamy o Twoją prywatność. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Studio DESIGNIO, ul. 26 Kwietnia 69, 71-126 Szczecin, NIP: 8522379669. Podane dane będą przetwarzane w celu kontaktu zwrotnego. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

  Zapytanie można wysłać także bezpośrednio na: kontakt@eleganckiewizytowki.pl

  Dane firmy

  EleganckieWizytowki.pl
  Stefana Lewandowskiego 1, 70-237 Szczecin

  NIP: 8522379669
  Wystawiamy faktury VAT 23%

  W przypadku chęci umówienia spotkania prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny.

  Krótko o nas

  Nasza firma powstała pod koniec 2009 roku. Przez ten czas sukcesywnie umacniamy naszą pozycję na rynku usług poligraficznych, szczególnie jeśli chodzi o kompleksowe przygotowanie wizytówek firmowych i kart plastikowych. Wykonujemy nowoczesne, dopracowane w najdrobniejszych szczegółach projekty wizytówek oraz kart plastikowych. Drukujemy wizytówki, które z pewnością zachwycą jakością wykonania zarówno Ciebie jak i Twoich Klientów. Wykonywane przez nas karty plastikowe charakteryzują się wyjątkową trwałością i najwyższą jakością w przystępnej cenie.