Czym jest druk cyfrowy?

Druk cyfrowy jest jedną z najbardziej popularnych technik druku, które można znaleźć w drukarniach.

Cały proces realizowania tego rodzaju wydruków zbliżony jest do druku laserowego, jednak jest on znacznie lepszej jakości i wykonywany dużo szybciej. Do podstawowych zalet technologii druku cyfrowego należy między innymi możliwość realizacji zadań takich jak druk wizytówek w sposób ekspresowy. Druk cyfrowy nie wymaga jak np. druk offsetowy – specjalnie wykonywanych do każdego druku projektów matryc.

Wykonane metodą cyfrową wydruki pozwalają na natychmiastową dalszą obróbkę, a ponadto mogą być realizowane w atrakcyjnych cenach nawet przy bardzo niskich nakładach. Druk cyfrowy wykorzystywany jest do projektów o różnych podłożach i gramaturach – nada się on idealnie zarówno na wydrukach na papierze 135g jak i 350g. Jakość wydruków cyfrowych jest obecnie coraz lepsza – śmiało można stwierdzić, że jest ona na miarę druku offsetowego, dlatego też ciężko jest odróżnić wydruk cyfrowy od offsetowego.

 

Czym jest druk offsetowy?

Druk offsetowy jest to tzw. druk płaski, co oznacza, iż poszczególne elementy matrycy drukarki offsetowej znajdują się na jednakowym poziomie. Wykorzystywane jest tu zjawisko wzajemnego odpychania się czynników niedrukujących i drukujących. Za pomocą tej technologii możliwe jest realizowanie wydruków względnie tanio i szybko, szczególnie w przypadku dużej ilości wizytówek.

Wydruki offsetowe są nadzwyczaj dokładne – jest to rewelacyjne rozwiązanie wykorzystywane do druku wizytówek, ulotek, teczek i innych.

 

Różnice między drukiem cyfrowym a drukiem offsetowym

Do najważniejszych różnic, porównując te dwa rodzaje druku jest to, że druk offsetowy to opcja stosowana przeważnie w przypadku dużych nakładów. Druk cyfrowy jest natomiast najlepszy w przypadku niskich nakładów. Małe nakłady z wykorzystaniem druku offsetowego są kosztowne z uwagi dłuższy proces przygotowania do druku, dlatego przy niskich nakładach taniej i lepiej jest skorzystać z opcji cyfrowej. Przy większych projektach – druk offsetowy staje się jednak bardziej korzystny cenowo.

Czy skoro druk cyfrowy posiada coraz lepszą jakość, warto rezygnować z drukowania techniką offsetową? Odpowiedź jest prosta – offsetowy wysokonakładowy druk wizytówek, jest bezkonkurencyjny cenowo. Minimalny nakład wydruków offsetowych to średnio 250 sztuk w przypadku większości produktów poligraficznych.

Losowe projekty wizytówek

wizytówka kancelaria adwokacka
wizytówka stolarnia
wizytówka medycyna estetyczna
wizytówka budownictwo

Karty plastikowe z nadrukiem

Z początkiem 2020r. wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom wykonujemy nie tylko wizytówki na różnego rodzaju papierze z możliwością dowolnego uszlachetnienia, ale i wysokiej jakości karty plastikowe, które mogą być używane jako karnety w siłowniach, karty vip w salonach medycyny estetycznej czy w innych branżach, gdzie liczy się wysoka jakość i trwałość.

Karta plastikowa PCV posiada standardowy wymiar karty bankomatowej 85x54mm, więc bez problemu zmieści się w każdym portfelu czy wizytowniku.

Karty plastikowe wykonywane są w technologii warstwowej, gdzie w procesie wulkanizacji wydruk i laminat zostaje połączony w wysokiej temperaturze, a ich wygląd przypomina karty bankomatowe. Grafika znajduje się pod ochronną warstwą laminatu (jest zatopiona wewnątrz tworzywa), więc nie muszą się Państwo obawiać, że zostanie zdrapana lub zniszczona. Jest też odporna na działanie chemikaliów, w tym rozpuszczalników. Możliwa jest również personalizacja każdej karty, przez zmianę np. zdjęcia, danych adresowych, numeru Klienta czy umieszczenie kodu kreskowego.

Różnice między drukiem cyfrowym a drukiem offsetowym
Wykonanie projektu
graficznego
Druk wizytówek Standard
(folia*)
Druk wizytówek Exclusive
(folia* + lakier UV)
149 zł**od 129 zł** (125 szt.)od 159 zł** (125 szt.)
wysyłka GRATIS***

* wizytówki zabezpieczone folią błyszczącą, matową lub soft
** ceny netto
*** na terenie Polski

EleganckieWizytowki.pl Instagram

Projektowanie i druk wizytówek

tel.: +48 505 136 986
 • Unikalny projekt graficzny
 • Wysoka jakość wykonania
 • Projekt w formacie *.pdf na własność
 • Możliwość uszlachetnienia materiałów
 • Krótki czas realizacji
 • Atrakcyjne ceny
 • Wysyłka GRATIS na terenie Polski

Skontaktuj się z nami

Zapraszamy również do skorzystania z formularza kontaktowego. W przypadku chęci uzyskania odpowiedzi w trybie natychmiastowym zachęcamy do kontaktu telefonicznego.

  Dbamy o Twoją prywatność. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Studio DESIGNIO, ul. 26 Kwietnia 69, 71-126 Szczecin, NIP: 8522379669. Podane dane będą przetwarzane w celu kontaktu zwrotnego. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

  Zapytanie można wysłać także bezpośrednio na: kontakt@eleganckiewizytowki.pl

  Dane firmy

  EleganckieWizytowki.pl
  Stefana Lewandowskiego 1, 70-237 Szczecin

  NIP: 8522379669
  Wystawiamy faktury VAT 23%

  W przypadku chęci umówienia spotkania prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny.

  Krótko o nas

  Nasza firma powstała pod koniec 2009 roku. Przez ten czas sukcesywnie umacniamy naszą pozycję na rynku usług poligraficznych, szczególnie jeśli chodzi o kompleksowe przygotowanie wizytówek firmowych i kart plastikowych. Wykonujemy nowoczesne, dopracowane w najdrobniejszych szczegółach projekty wizytówek oraz kart plastikowych. Drukujemy wizytówki, które z pewnością zachwycą jakością wykonania zarówno Ciebie jak i Twoich Klientów. Wykonywane przez nas karty plastikowe charakteryzują się wyjątkową trwałością i najwyższą jakością w przystępnej cenie.